Na portalu randkowym nie należy zachowywać się zbyt agresywnie

Nie, nie chodzi o agresję rozumianą w sposób dosłowny, czyli reagowanie złością i pokazywanie pazura. Takie zachowania eliminują praktycznie od razu i nie powinno to stanowić dla nikogo żadnej tajemnicy. Chodzi raczej o intensywność poszukiwania towarzystwa. Mężczyzna, który portal randkowy traktuje jako miejsce łowów, z którego musi wrócić ze zwierzyną, zazwyczaj wraca do domu sam.

Nadmiar entuzjazmu nie jest wskazany

Portale randkowe to miejsca, gdzie siłą rzeczy panowie są bardziej aktywni od pań i zazwyczaj to oni inicjują rozmowy oraz spotkania. Bardzo ważne jest jednak, by ich działania nie były przesadnie nachalne, ponieważ jest to jeden z sygnałów alarmowych, o których zawsze się mówi w kwestii bezpiecznego korzystania z takich serwisów. Trzeba mieć na uwadze, że na portalach randkowych pojawiają się bardzo różni ludzie i tak jak w życiu, nie z każdym od razu umówimy się w jego domu.

Trzeba też rozumieć, że randki internetowe to nie tylko sposób na miłe spędzanie czasu, ale też na poznanie się i zbudowanie zaufania. Nie może się ona zacząć od zaproszenia gdzieś do jakiegoś lokalu czy do siebie do domu. Taka propozycja zwykle kończy się natychmiastowym zerwaniem rozmowy.