Kwarantanna przerywa związki?

Początek kwarantanny i ogólnie wszystkiego, co wiązało się z wirusem covid-19 to był niewątpliwie moment wielkich zmian dla wszystkich osób. Nagle konieczne było możliwie jak najlepsze odseparowanie się od innych, nasze życie zawodowe stanęło na głowie i pojawiło się mnóstwo nietypowych zadań oraz obowiązków.

Dla rozwijających się świeżych znajomości internetowych było to wielkie wyzwanie. Wydawało się, że randki internetowe będą musiały się skończyć, zanim jeszcze się tak naprawdę zaczęły. W rzeczywistości okazało się, że kwarantanna to jedna z najlepszych możliwych rzeczy dla nowego związku, zwłaszcza tego który rozpoczął się za pośrednictwem portalu randkowego.

Czas budowania relacji

Co bowiem się stało, kiedy pojawiły się wymagania odnośnie dystansu społecznego? Znajomości zaczęły się przenosić do Internetu. Nagle mięliśmy znacznie więcej czasu, ale też powodu do rozmów, ponieważ rzeczywistość była o wiele bardziej stresująca, niż zazwyczaj.

Paradoksalnie, epidemia stała się też wspólnym przeżyciem, wspólną traumą, która zaoferowała platformę do porozumienia i dzielenia się swoimi odczuciami. Zaczynające się przed pandemią znajomości mogły dalej się rozwijać i rozwijały się w sposób, jaki jest najbardziej korzystny dla szans na stworzenie czegoś wartościowego, czyli poprzez dobre poznanie drugiej osoby.

Dodaj komentarz