Wymiany portfelowe i wymiany przelewem

Wymiana walut online wykorzystująca internetowy kantor wymiany walut przestaje już być czymś nowym i ekscytującym. Powoli zaczyna to być normalny element naszego wirtualnego życia na takiej samej zasadzie, jak portale aukcyjne, sklepy internetowe, portale ogłoszeń czy banki internetowe. Z usług wymiany walut na takich warunkach każdego roku korzysta już ponad 400 000 osób w naszym kraju, więc naprawdę nie można mówić ani o niszy usługowej, ani o nowości, czyli usługach które dopiero startują.

Serwisy wymiany walut mają już ugruntowaną pozycję, licencje Komisji Nadzoru Finansowego, certyfikaty Rzetelna Firma, mnóstwo różnych laurów konsumenckich oraz długoletnie partnerstwo z bankami. Nie zmienia to jednak faktu, iż wciąż wiele osób nie do końca wie, jak takie platformy obsługiwać. W tym miejscu omówiona zostanie wymiana walut w ujęciu portfelowym i za pomocą przelewu, opcje oferowane przez portal GieldaWalut.com i inne spośród ponad 50 podmiotów działających na polskim rynku.

Portfele i portmonetki internetowe

Tak zwane portfele lub portmonetki internetowe nie są niczym nowym. Liderem rynku jest PayPal, na konto którego można wpłacić pieniądze, a potem natychmiastowo je przelewać na korzyść dowolnych partnerów obsługujących takie płatności. Jest to szybkie, wygodne i bezpieczniejsze nawet od klasycznej bankowości internetowej. Kantor internetowy także może działać na zasadzie takiej portmonetki internetowej.

Na konto kantoru przypisane do naszego loginu wpłaca się określoną sumę pieniędzy i są one tam bezpiecznie przechowywane do momentu kolejnej transakcji. W dowolnej chwili możemy dokonać wymiany pieniędzy na walutę obcą i pojawia się ona jako zapis waluty online w wirtualnej portmonetce. Potem można wymienić ją jeszcze raz lub wysłać przelewem na własne konto bankowe, z którego bezpośrednio dokonujemy wypłaty.

Zaletą takiej metody jest fakt, że waluty online można wymieniać wielokrotnie bez konieczności angażowania banków i wykonywania przelewów. Bardzo wygodne jest także zlecanie transakcji o określonym kursie. Pieniądze będą na koncie-portmonetce czekały tak długo, aż kurs walut online osiągnie ustalony poziom. Dzięki temu można dokonać wymiany na warunkach lepszych od obecnych, jeśli danej osobie obecnie się specjalnie nie spieszy bądź jeżeli jest ona przekonana, że kurs zmieni się z czasem na jej korzyść.

Przelewy natychmiastowe

Zazwyczaj jednak nikt nie ma czasu na wyczekiwanie, aż kurs się poprawi o 0,5%. Wpłynęła wypłata w euro i trzeba uzyskać złotówki, by zapłacić bieżące rachunki. Jeśli ktoś zgadza się na transakcję po kursie panującym w danej chwili, może od razu wysłać przelew pieniężny z własnego konta i w tym samym czasie otrzyma przelew w walucie docelowej. Może to być niemal natychmiastowe, ponieważ GieldaWalut.com współpracuje z wieloma bankami i posiada w nich swoje konta, co oznacza że transakcje realizowane są na warunkach przewidzianych dla transakcji wewnętrznych banku. Wiele banków realizuje takie przelewy natychmiast, a w innych czas oczekiwania na pojawienie się środków to maksymalnie kilkanaście minut.

Dodaj komentarz