Centrum okulistyczne zaprasza

W dzisiejszych czasach zupełnie inaczej podchodzimy do kwestii badań okresowych i sprawdzania swojego stanu zdrowia, również w kwestii prawidłowości wzroku. Patrząc całościowo na swój organizm możemy jasno stwierdzić że narząd wzroku jest jednym z ważniejszych, jeżeli nie najważniejszym narządem, o który powinniśmy wyjątkowo zadbać.

Jeżeli tylko przyłożymy się do dbałości o własny stan zdrowia, jeżeli tylko w porę udamy się na wizytę kontrolną, z pewnością uchronimy się przed ciężkimi schorzeniami oczu, które mogą nas dopaść w najmniej nieoczekiwanym momencie.

Centrum okulistyczne otwarte dla wszystkich

Jedną z najważniejszych kwestii, w przypadku chorób oczu jest fakt, że są one dziedzicznie przenoszone ze starszego pokolenia na młodsze. Jeżeli ktoś z najbliższej rodziny miał stwierdzoną jaskrę bądź zaćmę, powinniśmy obowiązkowo odwiedzić centrum okulistyczne, nawet w bardzo młodym wieku.

Warto tutaj zaznaczyć, że im wcześniej zostanie wykryta choroba oczu, tym łatwiej i szybciej będziemy mogli ją wyleczyć. Jeżeli mamy świadomość dziedziczenia chorób oczu po rodzicach bądź dziadkach, postarajmy się o wizytę u okulisty każdego roku. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych stresów i dodatkowych komplikacji chorobowych, a nasze oczy na długo pozostaną w pełnie zdrowe.

Leczenie jaskry w poszczególnych stadiach choroby

Jak sam tytuł wskazuje, leczenie jaskry jest uzależnione od stadium choroby, które może zostać wykryte bardzo wcześnie bądź zbyt późno, co jest efektem trudniejszego leczenia choroby. W przypadku tego schorzenia oczu, stosuje się różne techniki leczenia, które za każdym razem mają prowadzić do obniżenia ciśnienia śródgałkowego.

Do sposobów leczenia jaskry zalicza się terapię farmakologiczną, terapię za pomocą lasera oraz leczenie operacyjne. W zależności od stadium choroby stosowana jest odpowiednia kuracja, z czego najskuteczniejszą metodą leczenia jest laser, który w przeważającej ilości przypadków prowadzi do doskonałych rezultatów leczniczych.

Niezależnie od stadium choroby jaką jest jaskra, jeżeli zdecydujemy się na laserowe metody leczenia, zapewnimy sobie niemalże bezinwazyjny i bezpieczny sposób na wyzdrowienie. Przy użyciu metody laserowej, samoistnie ciśnienie w oku obniża się, a co za tym idzie pacjent w krótkim czasie powraca do zdrowia. Nawet w cięższych przypadkach, gdzie prosta terapia laserowa nie daje rezultatów, zalecana jest tak zwana irydotomia laserowa, tutaj konieczne jest niewielkie przecięcie tęczówki, ale dzięki temu oko szybko wraca do zdrowia.

Dodaj komentarz