Kupowanie za granicą? To się może opłacać

Jeszcze całkiem do niedawna wszelkie pomysły związane z robieniem zakupów za granicami kraju traktowano jako nie do końca poważną fanaberię lub bardzo droga konieczność pojawiającą się w chwili, kiedy po prostu w naszym kraju nie można było dostać pożądanej rzeczy i nie było innego wyjścia.

Od kilku lat okazuje się, że Polacy kupują poza granicami kraju bardzo chętnie i początkowo zupełnie niezauważony, ten trend zaczyna przybierać firmę tsunami. Cały czas jest jeszcze dość drogo, głównie ze względu na koszty wymiany walut, ale i na to nasi przedsiębiorczy rodacy znaleźli sposób. Są nim serwisy takie jak Pluskantor.pl oraz inne kantory internetowe.

Problem transportu

Na początku największym problemem w kupowaniu za granicą były koszty wysyłki. W przypadku zakupu tanich towarów okazywało się, że wysyłka to koszt wyższy od samego towaru. Rzeczy większe i droższe wymagały przesyłki wyższej jakości, co windowało ich koszty do niebotycznych poziomów.

Szybko jednak okazywało się, że świat staje się globalną wioską, transport towarów to nic nadzwyczajnego, a dzięki komputeryzacji całego procesu małe paczuszki też można wysyłać szybko. Jeśli w dodatku komuś specjalnie nie zależało na czasie, to mógł z drugiego końca świata zamawiać rzeczy nawet za darmo. Wciąż jednak pozostawał problem zapłacenia za kupione rzeczy.

Droga automatyzacja sprzedaży

Wymiana walut online oczywiście nie była nigdy żadnym problemem i wystarczyło tylko złożyć zlecenia zakupu, by banki automatycznie przeliczały kwotę zakupu na odpowiednie waluty. Niestety, taki zabieg powodował, że koszt towaru wyraźnie wzrastał i wiele osób z tego powodu rezygnowało z zakupu. Nie były to jednak prawdziwe waluty online, a tylko sposób przeliczania przez klasyczne podmioty, który odbywał się w Internecie.

Internetowy kantor wymiany walut, na którym można wymienić pieniądze przed dokonaniem zakupu i zapłaceniem spreadu w instytucji realizującej transakcję, pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy. Wymienienie pieniędzy przed samym zakupem i potem dokonanie zakupu oznacza, że na całej transakcji można całkiem nieźle oszczędzić i nawet zakładając stratę przez konieczność wymiany pieniędzy, okaże się, że transport będzie za darmo.

Dzięki usługom internetowych kantorów wymiany waluty online, świat naprawdę staje się dużo mniejszy, a rynki globalne nieporównanie bardziej dostępne.